Blog

Jak przygotować się do wizyty w Spina Sanus?

Bolące kolano, dający o sobie znać kręgosłup, czy też chęć szybszego powrotu do zdrowia to tylko niektóre z problemów, z którymi pacjenci zgłaszają się do Spina Sanus. Jednak zawsze, bez względu na przyczynę wizyty, pada pytanie o to w jaki sposób przygotować się do spotkania. Brak tutaj jednoznacznej odpowiedzi, jednak w naszym dzisiejszym artykule chętnie podzielimy się z Państwem kilkoma radami, które na pewno ułatwią pierwszą i kolejne wizyty!

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty- co warto ze sobą zabrać?

Pierwsza wizyta w nieznanym nam dotąd miejscu może powodować pewne obawy, a także objawiać się niewielką ilością stresu. By zapobiec tym stanom przygotujmy wcześniej kilka niezbędników, z którymi będziemy czuli się pewniej. Pierwszą, a zarazem najważniejszą rzeczą jest oczywiście dokumentacja medyczna czy też wywiad z pacjentem. Może już wcześniej korzystaliśmy z usług fizjoterapeuty? A może lekarz ortopeda przepisał nam jakieś leki? Wszystkie te informacje są bardzo ważne podczas pierwszej wizyty. Zapoznanie się z całym przebiegiem choroby oraz ewentualnego leczenia pozwala nam jeszcze lepiej dostosować plan rehabilitacji do Twoich potrzeb.

Jeżeli posiadasz wyniki badań obrazowych (RTG, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny) wraz z ich opisem, także możesz je zabrać na pierwszą wizytę. Nie zapomnij również karteczki z lekami, które zażywasz.

Wizyta w Spina Sanus – czy specjalny ubiór jest wymagany?

Podczas każdej wizyty u fizjoterapeuty powinniśmy być ubrani przede wszystkim wygodnie. Wykonywane ćwiczenia wymagają pełnej ruchomości, dlatego też obcisłe jeansy lub spódnica nie są zbyt dobrym wyborem. Chociaż te z koleii nie stanowią większego problemu w przpadku masażu limfatycznego czy masażu klasycznego. W czasie pierwszego spotkania konieczne może okazać się np. ukazanie bolącej okolicy, dlatego warto również przy pierwszym spotkaniu być ubranym w miarę wygodny strój. Bolący staw kolanowy będzie bardzo trudny do badania w przypadku, gdy powleczony zostanie grubymi rajstopami oraz nierozciągliwymi spodniami, które bardzo trudno założyć lub zdjąć.

Przed wizytą w naszym gabinecie fizjoterapii Spina Sanus nie kupujmy nowego stroju. Wykorzystajmy to co już mamy w domu. Na spotkaniu omówiony zostanie ewentualny program rehabilitacyjny, do którego wówczas możemy postarać się dobrać sportowy strój. Pamiętajmy, że czasami wykonywane zabiegi nie wymagają od nas żadnego dodatkowego stroju!

Rehabilitacja we Wrocławiu – z czym możesz się do nas zgłosić?

Spina Sanus jest gabinetem zlokalizowanym w stolicy województwa dolnośląskiego, czyli we Wrocławiu. Do naszego wyspecjalizowanego gabinetu możesz zgłosić się z problemami dotyczącymi m.in. kręgosłupa, kończyn dolnych oraz górnych, a także w przypadku, gdy chcesz wrócić do pełnej sprawności po wypadku, czy też urazie. W naszej ofercie znajdują się również ćwiczenia z profilaktorem Jewminowa, masaże oraz inne elementy fizjoterapii. Swoim pacjentom oferujemy profesjonalne konsultacje, które pozwalają stworzyć spersonalizowany plan rehabilitacji. Jesteśmy profesjonalistami, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z pacjentami

Pierwsza wizyta na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci. Nie stresujmy się nią! Zabierzmy ze sobą dokumentację medyczną i dobry humor, pomimo problemów, które nas dręczą.

Pozostałe zabiegi wykonywane w Spina Sanus:

Rehabilitacja kolana Wrocław

Leczenie skoliozy

Leczenie przepukliny

Rehabilitacja barku

Rehabilitacja kręgosłupa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *