Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny we Wrocławiu

Masaż, czyli lecznicza technika manualna może przybierać bardzo wiele form. W Spina Sanus posiadamy wieloletnie doświadczenie nie tylko w masażu klasycznym, ale również jego odmianach. Jednym z częściej wybieranych masaży jest drenaż limfatyczny, nazywany potocznie masażem limfatycznym.

Drenaż limfatyczny jest techniką, w której wykorzystujemy m.in. ugniatanie i pocieranie skóry, a także wykonywanie okrężnych ruchów. Działania te podejmowane są w celu pobudzenia przepływu krwi i limfy przez naczynia krwionośne i limfatyczne. Zdecydowane ruchy wzmagają pęd chłonki (limfy) i zmniejszają jej nagromadzenie w danej okolicy. Efektem finalnym masażu limfatycznego jest mniejszy obrzęk lub też jego brak.

Kończyny dolne to okolica szczególnie narażona na nadmierne gromadzenie się chłonki. Siedzący tryb życia oraz brak aktywności fizycznej to czynniki, które sprzyjają powstawaniu obrzęków. Regularne wykonywanie masażu limfatycznego (we Wrocławiu w Spina Sanus!) to doskonały sposób na pozbycie się uczucia ciężkości nóg oraz nieestetycznych i utrudniających życie obrzęków. Ponadto masaż limfatyczny pozwoli uporać się z cellulitem i poprawi ogólny wygląd skóry nóg.

Jeżeli masaż limfatyczny nóg we Wrocławiu, to tylko w Spina Sanus! Poznaj nasze doświadczenie i zdobyte w Polsce i poza jej granicami kwalifikacje! Pożegnaj „ciężkie nogi”, dzięki specjalistycznemu masażowi limfatycznemu.

Wykonujemy również: masaż sportowy,masaż kręgosłupa, masaż rehabilitacyjny oraz szereg rehabilitacji: kolana, kręgosłupa, barku, czy też prowadzimy rehabilitację sportową.

Zapraszamy do umówienia się na spotkanie oraz zapoznania z zakładką O mnie !

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka