Profilaktyka Jewminowa

Profilaktor i metodologię Jewminowa szczególnie polecamy osobom, które chcą zadbać o swoje plecy i kręgosłup, a w konsekwencji holistycznie o lepsze samopoczucie i zdrowie.

Współczesny model pracy społeczeństwa, wielogodzinne przesiadywanie w jednej często niewygodnej pozycji sprawia, że nasz kręgosłup szczególnie potrzebuje uwagi i zatroszczenia się o niego. Dobrze zatem jest już od najmłodszych lat zwracać uwagę na prawidłową postawę. 

Dzięki ćwiczeniom na profilaktorze Jewminowa dbamy o odpowiednie dotlenienie przestrzeni między kręgami oraz wzmocnienie mięśni kręgosłupa.

Konsultujemy dobór odpowiedniej długości profilaktora Jewminowa oraz dobieramy kąt ćwiczeń.

Pomagamy w montażu w domu, działamy na terenie Wrocławia.

Konstrukcja profilaktora pozwala na zamontowanie niemalże w każdej przestrzeni. 

Profilaktor Jewminowa, podobnie jak wiele urządzeń rehabilitacyjnych posiada zarówno wskazania jak i przeciwwskazania. Przed rozpoczęciem ćwiczeń, każdy pacjent powinien zapoznać się z podstawowymi przeciwwskazaniami.

Do najczęściej wymienianych przeciwwskazań do stosowania metody Jewminowa zaliczamy:

  • Nowotwory złośliwe, w tym nowotwory z przerzutami do kręgosłupa (lub pierwotnie się w nim lokalizujące)
  • Tętniaki aorty oraz tętniaki mięśnia sercowego
  • Gruźlicę kręgosłupa (szczególni trzonów kręgów, które są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne)
  • Ciężkie zaburzenia kardiologiczne, w tym zaburzenia rytmu serca
  • Przesunięcie krążków międzykręgowych o więcej niż 50 %
  • Ropne zapalenia kości (w tym kości kręgosłupa)
  • Uszkodzenia rdzenia kręgowego (w tym uszkodzenia mechaniczne, jego przerwanie, stany zapalne)
  • Zaburzenia psychiczne o różnego stopnia nasileniu (wymagana konsultacja psychiatryczna przed rozpoczęciem stosowania metody Jewminowa).
Profilaktor Jewminowa - bóle kręgosłupa

Przed rozpoczęciem ćwiczeń na profilaktorze Jewminowa, potencjalny ćwiczący powinien zaznajomić się z zasadami korzystania z tego typu sprzętu. Możliwe jest to m.in. przez przeczytanie przygotowanej na ten temat broszurki lub też skontaktowanie się z osobami upoważnionymi do przeprowadzania tego typu ćwiczeń.

Do najbardziej podstawowych zasad przeprowadzania ćwiczeń na profilaktorze Jewminowa zaliczamy:

Ponadto wyróżnić możemy tzw. zasady bezpiecznych ćwiczeń na profilaktorze Jewminowa. W ich obrębie znaleźć możemy m.in. informacje na temat prawidłowego zamocowania profilaktora Jewminowa oraz zasad wykonywania na nim ćwiczeń. Zwraca się również uwagę na prawidłowe zamocowanie haczyka, podczas ćwiczeń  odcinka szyjnego kręgosłupa.

Profilaktor Jewminowa to opatentowany przez ukraińskiego sportowca Wiaczesława Jewminowa przyrząd rehabilitacyjny, którego istotą działania jest odciążenie kręgosłupa oraz wzmocnienie mięśni grzbietu. Jego powstanie, jak to zwykle bywa, podyktowane było prywatnymi pobudkami twórcy. Posiadający problemy z kręgosłupem (m.in. przewlekłe bóle spowodowane wcześniejszym wypadkiem) Wiaczesław Jewminow poszukiwał sposobów na poprawę swojego stanu zdrowia, to właśnie dolegliwości bólowe oraz możliwe leczenie operacyjne (z możliwością wystąpienia powikłań) sprawiło, że Jewminow zdecydował się na stworzenie przyrządu dzisiaj znanego jako profilaktor Jewminowa. Oprócz samego urządzenia, Jewminow stworzył również metodykę ćwiczeń i działań podejmowanych z profilaktorem nazwanym na jego cześć profilaktorem Jewminowa. Dzisiaj działania te znane są jako metoda Jewminowa. Na terenie Ukrainy, a także coraz częściej w Polsce Jewminowa ćwiczenia stosowane są w przebiegu rehabilitacji kręgosłupa oraz mięśni grzbietu.

Samodzielne wykonywanie ćwiczeń na nieprawidłowo dobranym profilaktorze Jewminowa może doprowadzić nie tylko do pogorszenia stanu zdrowia, ale również do powstania nieodwracalnych zmian. Należy pamiętać, że przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Profilaktyka Jewminowa to metoda, która wymaga nie tylko skupienia podczas wykonywania ćwiczeń, ale również podstawowej wiedzy na ich temat, którą dostarczyć może Państwu nasz specjalista w Spina Sanus. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy chcielibyśmy kontynuować zalecane ćwiczenia również w domowych pieleszach, a nie posiadamy dużej przestrzeni mieszkalnej.

Profilaktor Jewminowa - dla kogo?

Profilaktor Jewminowa oraz związana z nim metodologa ćwiczeń w szczególności polecane są osobom charakteryzującym się siedzącym trybem życia. Dolegliwości bólowe występować mogą również u osób, które w ciągu dnia przebywają w jednej pozycji. Są to np. stomatolodzy, konstruktorzy, czy też osoby zajmujące się pracą w magazynie lub przy taśmie produkcyjnej. Nie bez znaczenia jest również obciążenie, które zmuszony jest znosić nasz kręgosłup. W przypadku osób z nadwagą lub otyłością ćwiczenia na profilaktorze Jewminowa oraz skorzystanie z metodyki jego ćwiczeń może przynieść duże korzyści zdrowotne oraz lecznicze. Profilaktyka Jewminowa polecana jest również osobom skarżącym się na przewlekłe bóle kręgosłupa spowodowane np. nieprawidłową postawą.

Sprawdź pozostałe nasze zabiegi