Masaż leczniczy

Jeśli zmagasz się z bólem pleców/kręgosłupa, a leki przeciwbólowe i zwykły masaż przestały już pomagać – masaż leczniczy (Wrocław) to coś dla Ciebie.

Masaż leczniczy jest wykonywany przez terapeutów z fachową wiedzą medyczną i doświadczeniem w masażu. Należy on do metod fizjoterapii i jest zorientowany na poprawę zdrowia. Masażowi ciała może towarzyszyć także trening terapeutyczny lub terapia manualna – łącząc te usługi uzyskasz najlepsze efekty leczenia bólu kręgosłupa.

Dla kogo jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy jest polecany w przypadku pacjentów cierpiących na:

schorzenia o podłożu ortopedycznym lub neurologicznym,
ból mięśni i stawów,
ból pleców/kręgosłupa,
wady postawy,
zmiany przeciążeniowe mięśni,
przykurcze i zaniki mięśniowe,
problemy/powikłania po urazach i złamaniach.
Jednakże, nie są to jedyne wskazania do masażu leczniczego. Jeśli szukasz skutecznego, relaksującego masażu, który złagodzi dolegliwości, przyśpieszy regenerację ciała oraz rozluźni nadmiernie napięte mięśnie – masaż leczniczy jest wart wypróbowania.

Masaż leczniczy – działanie

Leczniczy masaż działa doskonale na wszelkie bóle i schorzenia kręgosłupa oraz mięśni. Jednocześnie poprawia on krążenie, zwiększa elastyczność stawów, a także wspomaga organizm w usuwaniu nadmiaru toksyn. Masaż pomaga się odstresować, zwiększa odporność organizmu, redukuje opuchliznę i poprawia ogólny stan skóry. Będzie doskonałym uzupełnieniem innych form leczenia.

Leczniczy masaż – Wrocław

Wszystkich zainteresowanych masażem leczniczym serdecznie zapraszamy do kontaktu i zarezerwowania wizyty. Nasz gabinet rehabilitacji znajduje się we Wrocławiu i oferujemy usługi fizjoterapii i rehabilitacji na miejscu, a także w domu pacjenta. Regularnie przyjmujemy pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa, którzy decydują się na serię zabiegów masażu leczniczego i oceniają jego działanie jako niezwykle skuteczne. Oferujemy zarówno masaż jednorazowy, jak i serie zabiegów.

Serdecznie zapraszamy na skuteczny masaż – Wrocław, ul. Skarbowców 83a.

 

 

Masaż leczniczy ma na celu leczenie chorób i schorzeń, zapobieganie tym chorobom, a także zwiększenie komfortu pacjenta cierpiącego na różnego rodzaju dolegliwości kręgosłupa. Masaż jest wykorzystywany również w celach relaksacyjnych, podczas rehabilitacji czy w sporcie (np. po intensywnym treningu).

Masaż leczniczy polega na manualnym oddziaływaniu na tkanki miękkie organizmu – głównie skórę, mięśnie, ścięgna, czy więzadła.

Masaż wymaga zaawansowanej wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka, dlatego powinien być wykonywany tylko przez wykwalifikowanych rehabilitantów. Dla niektórych osób wystarczy zapisać się na 1 wizytę by poczuć poprawę, jednak aby w pełni wykorzystać możliwości masażu leczniczego najlepiej zdecydować się na kilka zabiegów. Taka seria spotkań jest szczególnie polecana w przypadku osób z bólem przewlekłym, który trwa od dłuższego czasu, gdzie pojedynczy masaż może okazać się niewystarczający.

W naszym gabinecie we Wrocławiu masaż leczniczy przeprowadzają wyłącznie doświadczeni specjaliści. Na początku wizyty następuje dokładny wywiad z pacjentem, by jak najlepiej ocenić jego stan i odpowiednio dobrać techniki masażu.

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka

Masaż leczniczy – dodatkowe informacje

Masaż leczniczy to rodzaj masażu, który ma na celu leczenie lub zmniejszanie dolegliwości bólowych i dysfunkcji ruchowych. Jest to masaż, który jest uważany za terapię manualną i jest stosowany przez fizjoterapeutów w celu poprawy funkcjonowania organizmu.

Masaż leczniczy może być stosowany na różne sposoby, w zależności od celu terapii. Może być stosowany jako terapia indywidualna lub jako uzupełnienie innych form leczenia, takich jak fizykoterapia czy terapia zajęciowa.

Głównym celem masażu leczniczego jest zwiększenie ruchomości stawów, zmniejszenie bólu i napięcia mięśniowego, poprawa krążenia krwi i limfy oraz usprawnienie układu oddechowego. Masaż leczniczy jest skuteczny w leczeniu różnych schorzeń, takich jak bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe, bóle stawów, migreny, czy bezsenność.

Masaż leczniczy może być wykonywany przy użyciu różnych technik, takich jak masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, masaż sportowy, masaż limfatyczny, czy masaż tkanek głębokich. Każda z tych technik ma swoje specyficzne zastosowanie i jest stosowana w zależności od potrzeb pacjenta.

Masaż leczniczy jest skuteczną metodą terapeutyczną, która może pomóc w leczeniu różnych schorzeń. Jest to także skuteczna metoda profilaktyki, która pomaga utrzymać dobre zdrowie i dobre samopoczucie. Aby skorzystać z masażu leczniczego, należy skonsultować się z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiednią technikę masażu i dopasuje ją do indywidualnych potrzeb pacjenta.