Masaż kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa to zabieg, który przynosi ulgę i poprawia komfort życia osobom cierpiącym na bóle pleców. Ich podłożem mogą być mniej lub bardziej poważne schorzenia, ale najczęściej bóle pleców spowodowane są dość prozaicznymi przyczynami, wynikającymi z niewłaściwego trybu życia. Masaż leczniczy ma na celu poprawę zdrowia i samopoczucia, a dopiero dodatkowym, miłym efektem jest przyjemność odczuwana przez pacjenta.

…kolebką masażu są Indie i Chiny. Niemal 3000 lat p.n.e. po raz pierwszy w dziejach świata Nei Ching opisywał tak zwany terapeutyczny dotyk. Z kolei w Polsce już, albo dopiero w XIV wieku zaczęto stosować techniki oklepywania ciała, aby poprawić ukrwienie tkanek, ale wykonywano je za pomocą rózg. Dopiero w XVI wieku masaż przybrał prawie taką formę, jaką znamy do dziś.

…to bardzo skuteczna metoda uwalniająca od bólu pleców, wspomagająca leczenie niektórych schorzeń oraz rehabilitację pourazową. Zupełnie inną formą masażu pleców jest ten relaksacyjny. Ma on z założenia tylko wyciszać, odprężać i uspokajać pacjenta. Można mu przypisać funkcje terapeutyczną, bo doskonale uwalnia od nadmiernego stresu, który bywa przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Masaż leczniczy kręgosłupa stosuje się najczęściej, gdy występują dolegliwości bólowe związane z wadami postawy ( ból kręgosłupa ), zmianami zwyrodnieniowymi i siedzącym trybem życia. Zabieg jest zdecydowanie wskazany przy wszelkich napięciach i usztywnieniach mięśniowych spowodowanych przewlekłym stresem. Bardzo dobre efekty przynosi także w doraźnych dolegliwościach takich, jak chociażby rwa kulszowa. Chcąc poddać się masażowi leczniczemu kręgosłupa przy innych schorzeniach, na zabieg powinien skierować lekarz prowadzący.

W klasycznym masażu leczniczym stosuje się takie techniki, jak oklepywanie, ugniatanie, rozcieranie i wałkowanie. Każdy zabieg kończy się wyciszającym i uspokajającym głaskaniem. Czas trwania masażu ustala terapeuta, a zwykle nie przekracza on jednej godziny.  Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty należy poddać się serii masaży. Po 3-4 zabiegach pacjent może poczuć się gorzej, ale jest to zwyczajowa reakcja organizmu. Pierwsze masaże podrażniają miejsca zmienione chorobowo, ale to właśnie motywuje organizm do autoregeneracji. Z każdym kolejnym zabiegiem dolegliwości będą stopniowo ustępować. Niestety masaże często nie likwidują bólu raz na zawsze. Jeśli więc on powróci, trzeba będzie powtórzyć serię zabiegów. Więcej o tym dlaczego bolą plecy przeczytasz tutaj.

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka