Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa jest ważnym elementem leczenia nie tylko schorzeń zwyrodnieniowych i reumatycznych. Odgrywa także ogromną rolę w stanach pourazowych, w terapii przeciwbólowej oraz w dolegliwościach o podłożu nerwowym. Rehabilitacja kręgosłupa oparta na profesjonalnym masażu, przynosi bardzo dobre efekty. Uwalnia od bólu pleców lub zmniejsza go radykalnie. Działa rozluźniająco i przeciwzapalnie.

Człowiek może poruszać się dzięki kręgosłupowi, który utrzymuje całe ciało człowieka w pozycji pionowej. To z nim powiązane są mięśnie i nerwy wchodzące w skład narządu ruchu człowieka. Nic więc dziwnego, że to właśnie kręgosłup przejmuje na siebie wiele obciążeń i przeciążeń, a wraz z wiekiem ulega naturalnej degradacji. To wszystko jest źródłem wielu schorzeń, które kręgosłup manifestuje mniejszym lub większym bólem pleców.

Przyczyny takich dolegliwości są różne. Ból pleców często spowodowany pojawiającymi się i postępującymi zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa oraz tymi o podłożu reumatycznym. Dolegliwości kręgosłupa wielokrotnie spowodowane są  zaburzeniami działania systemu nerwowego, co skutecznie odbiera pacjentom komfort życia. Wiele osób boryka się też z pourazowymi bólami kręgosłupa, których pokonanie jest warunkiem powrotu do normalnego funkcjonowania.

Masaż leczniczy – skuteczna rehabilitacja kręgosłupa

Rehabilitacja kręgosłupa jest niezbędna, gdy  powiązane z nim mięśnie i więzadła przestają pracować efektywnie z wymienionych wyżej przyczyn. Umiejętnie przeprowadzony masaż kręgosłupa ma na celu przede wszystkim wzmocnienie osłabionych tkanek i zlikwidowanie niepożądanych napięć w jego obrębie. Odpowiednio dobrane zabiegi przyczyniają się także do łagodzenia skutków przeciążeń oraz do korygowania i niwelowania niewłaściwej postawy ciała.

Przeciwwskazania w masażu?

Fizjoterapeuci mają do dyspozycji różne techniki masażu, a te muszą być dobierane odpowiednio do rodzaju dolegliwości. Niestety istnieje także wiele innych schorzeń, które uniemożliwiają stosowanie masażu, jako metody rehabilitacji kręgosłupa. Wówczas należy zasięgnąć porady lekarza, który dobierze odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne.

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka