Terapia manualna Wrocław

Terapia manualna kręgosłupa to jedna z uznanych metod fizjoterapeutycznych. Jej celem jest odblokowanie stawów i fragmentów kręgosłupa. Jest to metoda holistyczna, która opiera się na solidnych podstawach medycznych. Skupia się na trwałej poprawie stanu zdrowia pacjenta, a nie tylko na doraźnym łagodzeniu dolegliwości. Terapię manualną stosujemy w przewlekłych dysfunkcjach mięśni, stawów i dyskopatii. Jest bardzo ważną częścią rehabilitacji i fizjoterapii w schorzeniach kręgosłupa. 

Diagnostyka w terapii manualnej kręgosłupa Wrocław

W terapii manualnej stosuje się diagnostykę różnicową, która polega na stopniowym eliminowaniu źródeł dolegliwości w obrębie kręgosłupa. Ważnym elementem diagnostyki jest szczegółowy wywiad, w którego trakcie pytamy również o styl życia i problemy natury psychicznej.  Leczenie będzie skuteczne, jeśli pacjent obdarzy swojego terapeutę zaufaniem. Przeprowadzamy również badania obrazowe i badania palpacyjne. Sprawdzamy napięcia mięśniowe, bolesność oraz jakość i zakres ruchu. 

Leczenie i techniki w terapii manualnej

Pacjent w trakcie terapii musi leżeć w odpowiedniej pozycji na specjalnym stole do wykonywania masażu. Fizjoterapeuta wykonuje dłońmi uciski i pchnięcia w celu przywróceniu kręgów i dysków na właściwe miejsce  Manipulacje stawów pomagają  odblokować napięte mięśnie i następnie stawy. W terapii manualnej stosuje się różne techniki. Są to masaż poprzeczny, masaż funkcyjny i tkanek głębokich, stretching i neuromobilizacja. Celem technik manualnych jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, przywrócenie lepszej postawy,  rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni i ścięgien oraz zwiększenie ruchomości w stawie.

Wskazania do terapii manualnej

Terapię manualną zalecamy  w zwyrodnieniach i skrzywieniach kręgosłupa. Jest też to doskonała forma terapeutyczna dla osób z wadami postawy, przy nerwobólach, a także przy niedostatku snu i przemęczeniu. Terapia manualna jest stosowana przy leczeniu chorej łąkotki i rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. 

Przeciwskazania do terapii manualnej

Do przeciwwskazań w terapii manualnej zaliczamy czynne procesy chorobowe toczące się w skórze lub w tkankach, nowotwory, świeże urazy mechaniczne tkanek, zaburzenia ogólnoustrojowe, zapalenia stawów i niewydolność krążenia mózgowego. 

W celu dokładnej diagnostyki i podjęcia skutecznego leczenia skontaktuj się z nami.

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka