Rehabilitacja kolana Wrocław

Staw kolanowy, potocznie nazywany kolanem, to jedna z najbardziej urazowych lokalizacji. Delikatne mięśnie oraz ścięgna odpowiadające za jego pracę bardzo często ulegają uszkodzeniom, które m.in. uniemożliwiają prawidłowe chodzenie, czy też zginanie stawu kolanowego. Wówczas dobrym sposobem na powrót do sprawności jest rehabilitacja kolana. We Wrocławiu mieszkańcy mogą skorzystać m.in. z oferty Spina Sanus.

Rehabilitacja kolana po urazie (ze względu na jego ważną funkcję) jest procesem żmudnym i długotrwałym. W Spina Sanus posiadamy w tej kwestii doświadczenie, którym bardzo chętnie dzielimy się z naszymi pacjentami. Profesjonalna rehabilitacja kolana we Wrocławiu w Spina Sanus obejmuje nie tylko techniki bierne (np. masaż), ale również ćwiczenia fizjoterapeutyczne, nazywane także technikami aktywnymi. Terapia manualna kolana, którą oferujemy naszym pacjentom to akceptowalne w świecie medycznym procedury, które pozwalają na poprawę jego stanu i powrót pacjenta do często pełnej sprawności. Sam borykasz się z tym problemem? Umów się na wizytę i poznaj możliwości rehabilitacji kolana. Wrocław i Spina Sanus mają w tej kwestii bardzo dużo do powiedzenia, a właściwie do wykonania!

Bolące kolano to tylko jedna z przyczyn rehabilitacji stawu kolanowego. Bardzo często w wyniku urazu lub wypadku komunikacyjnego dochodzi do uszkodzenia aparatu kolanowego oraz elementów pomocniczych (np. ścięgien). W tym przypadku również potrzebna jest (dostosowana do aktualnego stanu zdrowia!) rehabilitacja kolana.

Nie jesteś pewny, czy Twoje kolano lub kolana wymagają rehabilitacji? Zgłoś się do Spina Sanus na profesjonalną konsultację, która pozwoli nam poznać Twoje dolegliwości i zaproponować leczenie!

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka

Staw kolanowy to oprócz stawu biodrowego jeden z największych stawów ludzkiego ciała. Zlokalizowane w kończynie dolnej kolano jest stawem złożonym, którego zadaniem jest połączenie kości udowej z kością piszczelową (znaną w mowie potocznej jako piszczel). Oprócz kości w kolanie znajdziemy również rzepkę, czyli jedną z kilku trzeszczek. To jednak nie jest koniec! Wybierając zabiegi rehabilitacyjne na kolano powinniśmy dokładnie znać okolicę, którą chcemy poddać m.in. leczeniu z użyciem technik takich jak terapia manualna. W skład stawu kolanowego wchodzą ponadto więzadła zewnętrznego stawu kolanowego (w liczbie 6 sztuk) oraz więzadła wewnętrzne stawu kolanowego (ich ilość to 5 sztuk dla każdego stawu kolanowego). W związku z skomplikowaną budową stawu kolanowego rehabilitacja kolana nie jest procedurą łatwą i szybką! Zabiegi fizjoterapeutyczne muszą być nie tylko odpowiednio przystosowane do zaistniałego problemu, ale również (co najważniejsze!) powinny być wykonywane regularnie! Ponadto pamiętajmy, że rehabilitacja stawu kolanowego powinna być wykonywana przez wykwalifikowany personel.

Regularna i dostosowana do aktualnego stanu zdrowia rehabilitacja kolana w większości przypadków umożliwia powrót do pełnej sprawności. Czas potrzebny na rehabilitację uszkodzonego stawu kolanowego jest bardzo różny i zależy od wielu czynników. Nie zapominajmy o tym, że leczenie osób z chorobami kolana powinno być ustalane indywidualnie. Jedynie spersonalizowane i holistyczne podejście do tak ważnego zadania, jakim jest rehabilitacja stawu kolanowego pozwoli pozyskać świetne efekty, również w dalekiej przyszłości. Rehabilitacja kolana nie powinna stanowić jedynie jednorazowej przygody! Pojedyncze spotkanie nie pozwala na dogłębne zapoznanie się z problemem i odpowiednie wdrożenie procesu terapeutycznego. Holistyczne leczenie kolana Wrocław i Spina Sanus mają opanowane do perfekcji! Ty również możesz poznać Centrum Spina Sanus i cieszyć się zdrowymi kolanami jeszcze przez wiele długich lat! Nasze doświadczenie sprawi, że fizjoterapia nabierze dla Ciebie zgoła odmiennego znaczenia. Rehabilitacja stawu kolanowego nie musi być wcale procesem bolesnym i drogim- u nas fizjoterapia i terapia manualna są pasją, którą ciągle dla Ciebie doskonalimy.

Rehabilitacja stawu kolanowego – Wrocław i okolice

Bolące kolano to tylko jedna z przyczyn rehabilitacji stawu kolanowego. Bardzo często w wyniku urazu lub wypadku komunikacyjnego dochodzi do uszkodzenia aparatu kolanowego oraz elementów pomocniczych (np. ścięgien). W tym przypadku również potrzebna jest (dostosowana do aktualnego stanu zdrowia!) rehabilitacja kolana. Ponadto rehabilitacja stawu kolanowego wymagana jest w przypadku otyłości, która jest jednym z czynników uszkodzeń chrząstek i stawów. Nadmierna masa ciała to trudny przeciwnik, którego jednak warto pokonać! Nadmiernie obciążony staw kolanowy ulega powolnej destrukcji, która może prowadzić do jego nieodwracalnego uszkodzenia. Kontrolowana utrata masy ciała oraz rehabilitacja kolana (w odpowiednio długim okresie czasu) uczyni ruch wolnym od bólu oraz innych subiektywnych dolegliwości. Podczas rehabilitacji nie zapominamy również o uszkodzeniach tkanek otaczających kolano, nimi również się zajmujemy. Jedynie holistyczne podejście do rehabilitacji (bez względu na lokalizację uszkodzenia i procesu chorobowego) pozwala uzyskać oczekiwane efekty. Pamiętajmy o tym!

Jakie zabiegi fizjoterapeutyczne na kolano warto wybrać?

Zabiegi fizjoterapeutyczne stawu kolanowego to grupa bardzo zróżnicowanych działań, które może podjąć wykwalifikowany specjalista. W przypadku jedynie przeciążenia stawu kolanowego (bez jego uszkodzenia np. w postaci zerwanego więzadła) pomocne mogą być techniki manualne obejmujące różnego typu masaże oraz bierne działania fizjoterapeuty, których celem jest możliwie jak największe odciążenie kolana i powrót do sprawności. Nie należy również zapominać o wykorzystaniu w czasie rehabilitacji stawu kolanowego metod opartych na przepływie energii elektrycznej, promieniowania podczerwonego lub też promieniowania ultrafioletowego. Elektroterapia (to z niej najczęściej korzystają pacjenci z przeciążeniem stawów kolanowych) to kolejna technik, która zabiegi rehabilitacyjne na kolano czyni jeszcze bardziej efektywnymi.

Profesjonalna rehabilitacja – Wrocław i okolice

Rehabilitacja na kolano we Wrocławiu nie musi oznaczać długich tygodni oczekiwania na zabiegi fizjoterapeutyczne. Nasze godziny otwarcia, a także ciągła dostępność profesjonalisty w swojej dziedzinie pozwala nam na płynne i regularne świadczenie usług takich jak zabiegi fizjoterapeutyczne. Wrocław i okolice są więc miejscem, w którym na bolący staw kolanowy istnieje odpowiednie lekarstwo w postaci fizjoterapii oraz rehabilitacji.

Sam borykasz się z uszkodzeniem stawu kolanowego, jego przeciążeniem lub innym problemem? Umów się na wizytę i skorzystaj z profesjonalnej konsultacji, w czasie której zostanie opracowana rehabilitacja kolana. Wrocław oraz mieszkańców innych miast serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!