Rehabilitacja sportowa

Sport to zdrowie, jak mawia znane wszystkim przysłowie. Czasami jednak uprawianie sportu wiąże się nie tylko z poprawieniem kondycji, czy budowaniem tężyzny fizycznej, ale również różnego typu wypadkami, schorzeniami i uszkodzeniami. Wówczas na scenę wkracza rehabilitacja sportowa. Przystosowana do indywidualnych potrzeb sportowca rehabilitacja potrafi w bardzo krótkim czasie przywrócić go do formy, bez żadnych powikłań.

Rehabilitacja sportowa to działania czynne i bierne przeznaczone zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i osób uprawiających sport amatorsko. Rehabilitację stosować można u osób, które uległy np. wypadkowi lub kontuzji, ale także jako element odnowy biologicznej ciała. W tym drugim przypadku rehabilitacja sportowa ma za zadanie zregenerować zmęczone zawodami i turniejami ciało, a także pozwolić mu przygotować się do kolejnych rozgrywek i treningów. W przypadku kontuzji rehabilitacja sportowa stosowana jest w celu złagodzenia efektów uszkodzeń oraz jako pomoc w powrocie do pełnej sprawności.

W Spina Sanus we Wrocławiu rehabilitacja sportowa prowadzona jest zarówno w jednym, jak i w drugim celu. W profesjonalny sposób pomagamy czynnym sportowcom, jak i osobom borykającym się z pozostałościami po kontuzjach. Indywidualne podejście do problemu pozwala nam na uzyskanie bardzo dobrych wyników.

Rehabilitacja sportowa może przyjmować bardzo wiele form. W Spina Sanus mamy do czynienia z rehabilitacją bierną (np. w postaci masażu), jak i czynną (np. jako ćwiczenia ruchowe). Połączenie tych dwóch gałęzi daje szansę na szybki powrót do zdrowia oraz wcześniejszej formy. Każdorazowo program rehabilitacji sportowej przystosowywany jest do stanu pacjenta oraz jego potrzeb i zaplanowanych celów.

Dzięki Spina Sanus we Wrocławiu rehabilitacja sportowa stała się codziennością, a nie luksusem, na który mogą sobie pozwolić jedynie nieliczni. Serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.

Najlepszy specjalista od kręgosłupa we Wrocławiu. Wizyta u Pana Aleksandra, po kilkunastu godzinach na SORze była wybawieniem. Pan Olek podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, nie dość, że poprawnie mnie zdiagnozował, to jeszcze pracując ze mną przez kilka miesięcy spowodował, że mogłam wrócić do pracy i stanąć na nogi, za co jestem mu serdecznie i dozgonnie wdzięczna. Nie spotkałam się z tak empatycznym specjalistą, który poświęca czasu pacjentowi tyle ile go potrzebuje.
opinie o Oleksandr Sawchenko
Małgorzata
Programistka