Blog

Dlaczego rehabilitacja jest ważna?

Dlaczego rehabilitacja jest ważna? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu pacjentów skierowanych na rehabilitację ruchową. Bez względu na to, czy przyczyną niesprawności są wady wrodzone, upadki, urazy, czy też inne zdarzenia – pytanie to bez przerwy krąży w głowie samego zainteresowanego. W Spina Sanus do rehabilitacji podchodzimy w sposób kompleksowy i holistyczny. Naszym pacjentom pomagamy w zmaganiu się nie tylko z problemami natury fizycznej, ale również psychicznej! Zrozumienie własnego problemu, niepełnosprawności to bardzo często milowy krok prowadzący do sukcesu.

Rehabilitacja układu kostnego i mięśniowego – wskazania

Z rehabilitacją ruchową ( również rehabilitacją kręgosłupa) mamy do czynienia u osób u których występują m.in. niedowłady, porażenia, a także inne dolegliwości związane bezpośrednio z układem ruchowym. Do najczęściej zgłaszanych przez pacjentów dolegliwości należą m.in. bóle kręgosłupa (często powypadkowe!), bóle stawu kolanowego (np. pourazowe) oraz ogólne osłabienie układu ruchu po wielomiesięcznym unieruchomieniu.

Rehabilitacja to działania, które każdorazowo dopasowywane są do schorzenia oraz stanu zdrowia osoby, która zgłasza się celem pozyskania pomocy! Personalizacja podejmowanych działań pozwala pozyskać lepsze efekty, a także zmniejsza ryzyko pogłębienia istniejących już niepełnosprawności.

Zalety rehabilitacji prowadzonej przez profesjonalistów

Regularnie prowadzona przez wykwalifikowany personel rehabilitacja pozwala nie tylko na poprawę stanu zdrowia pacjenta, ale również bardzo często do powrotu do pełnej sprawności. Jest to szczególnie widoczne w przypadkach, gdy pacjent zgłasza się po pomoc bardzo szybko. Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiednich ćwiczeń, regularność ich wykonywania oraz pozytywne nastawienie pacjenta.

Zaletą rehabilitacji prowadzonej w sposób profesjonalny jest również szybsze uzyskiwanie efektów, niż w przypadku samodzielnych prób rehabilitacji. Doświadczenie oraz wiedza pozwalają rehabilitantom na dopasowanie ćwiczeń bezpośrednio do pacjenta, co jest niezwykle ważne u osób, które np. uległy ciężkim wypadkom komunikacyjnym.

Rehabilitacja – Wrocław i okolice

Rehabilitacja jest jednym z najważniejszych elementów tzw. rekonwalescencji, czyli powrotu do zdrowia. Warto postawić na nią jak najszybciej (oczywiście za zgodą lekarza!). Osłabione unieruchomieniem mięśnie początkowo będą nieskore do współpracy, jednak profesjonalne podejście oraz holistyka działań sprawią, że efekty będą szybsze niż początkowo było to zakładane.

Poszukujesz rehabilitacji? Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z pozostałymi zabiegami:

Badanie stawów kręgosłupa

Leczenie kręgosłupa Wrocław

Rehabilitacja barku

Profilaktyka Jewminowa

Masaże

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *